16 lutego 2016

Jak stworzyć nagłówek ?

Dzisiaj coś innego ! A mianowicie "Jak stworzyć nagłówek, podobny do mojego". Zapraszam do dalszego czytania ---->


Jak mogliście już przeczytać w podtytule, będzie to poradnik, jak stworzyłam nagłówek, który obecnie jest na moim blogu. ;) :

1. Najpierw pobieramy PHOTOSCAPE na swój komputer/laptop. Kilka stron, gdzie można pobrać
ten edytor : <<KLIK>>   <<KLIK>>  <<KLIK>>  <<KLIK>> lub jak macie po prostu jakąś zaufaną stronkę, z której pobieracie takie rzeczy, to oczywiście z niej możecie też pobrać.

2.  Gdy już pobraliśmy, to wchodzimy w opcję ŁĄCZENIE. 

3.  Wybieramy zdjęcia, które mają pojawić się na blogu i przeciągamy je po kolei na te białe pole. W moim przypadku, ściągnęłam je z TUMBLR. Liczba zdjęć dowolna, lecz ja polecam minimalnie 4,5 zdjęć.

4. Gdy już mamy wybrane zdjęcia, zaznaczamy dowolną liczbę odstępów między zdjęciami, proporcje i wielkość.

5.  Jak już skończymy, to po prostu zapisujemy nasz nagłówek.

6.  Teraz musimy zrobić zrzut ekranu miejsca, w którym ma znajdować się nasz nagłówek. ( Fn + Druck ) albo ( Print Screen, lub PrtScn +  Fn )

7.  Gdy już zrobiliśmy zrzut ekranu, otwieramy PAINT i klikamy ZAZNACZ. Wklejamy zrobiony screen, klikamy opcję ZAZNACZ, a następnie zaznaczamy znowu miejsce na nagłówek i go kopiujemy.

8. Otwieramy nową kartę w paincie i od razu wypełniamy stronę, obojętnie jakim kolorem. Później, klikając opcję zaznacz, prawym przyciskiem myszy, wklejamy skopiowane wcześniej miejsce na nagłówek. 

9. Wcześniej  można było zauważyć, że było widać kolor pomarańczowy w tle. W tym wypadku, trzeba pomniejszyć miejsce, żeby nie było tego widać.

10.  Znowu klikamy opcje "zaznacz" i zaznaczamy na oko miejsce nagłówka. Prawym przyciskiem wycinamy to co zaznaczyliśmy.

11. Po tych wszystkich, prostych polecaniach, zapisujemy taki pusty, biały nagłówek.

12. Teraz znowu wchodzimy w PhotoScape i klikamy EDYTOR.


13. Potem musimy otworzyć zapisany nagłówek w tym edytorze. Szukamy po prostu go w folderach na naszym komputerze/laptopie.

14. Klikając w dolnym rogu na zakładkę OBIEKT i ikonkę krajobrazu, wklejamy wcześniej połączone zdjęcia. ( podpunkty : 4,5 ).

15.  Dopasowujemy sobie wielkość tych zdjęć, do tego białego pola, czyli tła nagłówka.

16. Klikamy znowu na OBIEKT, ale tym razem na literkę T. Dodajemy tytuł bloga, rozmiar, czcionkę i kolor. Można także ustawić cień tytułu.

17. Dodatkowo możemy dodać mniejsze napisy, a także efekty, które znajdują się pod ikonką z serduszkiem. Skończony nagłówek zapisujemy. 

18. Tak naprawdę, to nagłówek jest już skończony. Wystarczy tylko wejść na BLOGGER --> UKŁAD --> EDYTUJ. Gotowe zmiany zapisujemy klikając ZAPISZ ROZMIESZCZENIE.

20. Tak wygląda efekt końcowy ! :Mam nadzieję, że coś z tego zrozumiecie. Starałam się bardzo starannie przedstawić wszystkie szczegóły. W razie wątpliwości, piszcie w komentarzach. Zapraszam na poprzednie posty ;) Chciałam jeszcze napisać, że posty będą pojawiały się co ok. 4,5 dni. Do następnego !


Pozdrawiam Sandra :*12 komentarzy:

 1. Uwielbiam używać Photoscape ♥♥♥

  http://londonkidx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ładny nagłówek i nie trzeba wiele żeby go zrobić. mam nadzieje ze komus przyda sie twój post

  obserwuje i zapraszam http://magdawiglusz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. No nie wiem czy tak prosty nagłówek wgl potrzebuje tutorialu. XD Wolę używać Photoshop. Już się przyzwyczaiłam i jest mi najprościej go używać do takich rzeczy. :P
  Mój blog | Mój fanpage

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy czytałam o robieniu nagłówków wszędzie natrafiałam na jakieś kodowania. Świetny post. Dzięki. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny poradnik :) Na pewno pomoże wielu blogerkom :D
  Mój blog klik!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post, to fajnie, że dajesz takie wskazówki i tłumaczysz bo ja kompletnie nie umiem sama robić takich rzeczy :)
  Pozdrawiam :)
  Rebel
  eternalrebel55.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. właśnie ostatnio myślałam jak zrobić podobny nagłówek! wielkie dzięki za taki post! *.*
  pozdrawiam!

  www.pure-heroine-xx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi pomogłaś. Za obserwuje ��

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy post, nawet nie wiedziałam, że tak łatwo można zrobić nagłówek, gdybym wiedziała o tym sposobie wcześniej to nie siedziałabym 2 godzin w paincie, żeby mój nagłówek jakoś wyglądał.

  http://paulinadiy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobra rada, obserwuje i zapraszam do siebie ;)
  maaalgooos.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń